+48 505 555 777 biuro@twojapompaciepla.pl

Odwierty

Dlaczego odwierty pompy ciepła to najlepsza inwestycja?

Po pierwsze inwestujemy w niezależne źródło energii, które będzie służyć nie tylko nam, ale następnym pokoleniom. Odwiertami pod pompy ciepła nazywamy zamontowanie gruntowego wymiennika ciepła. Czynnik chłodniczy jest  biodegradowalnym roztworem glikolu bądź alkoholu. Ciepło pozyskane pompa ciepła wykorzystuje następnie do ogrzewania wnętrz bądź wody użytkowej. Podczas gorącego lata z kolei, kiedy na dworze możemy odnotować temperaturę powyżej 25 stopni Celsjusza, pompa ciepła stać się może darmową klimatyzacją, kierując chłodne powietrze do wnętrza.

Jak wyglądają odwierty pomp ciepła?

Ciepło znajdujące się wewnątrz ziemi doprowadzają do urządzenia grzewczego tak zwane kolektory pionowe lub poziome. Stanowią one system, na który składają się sondy geotermalne oraz rury polietylenowe. Plusem tego rozwiązania jest stały dostęp do energii przez okrągły rok. Odwierty najlepiej wykonywać od marca do listopada. Warunkiem jest temperatura dodatnia. To rodzaj podłoża decyduje o sposobie przeprowadzenia odwiertu. W typowych warunkach stosuje się metodę płuczkową. Część ziemi pozostała po wierceniu wypłukuje się wodą i kieruje do otworu płuczkowego. Do tak powstałego odwiertu wpuszcza się sondę geotermalną. Urządzenie mocowane jest przy pomocy na przykład obsypki kwarcowej.  

Przede wszystkim kompleksowa usługa

Najczęściej wykorzystywanym, uniwersalnym źródłem energii jest tak zwane “dolne źródło”. Proponujemy kompleksową usługę instalacji pomp ciepła - od odwiertów począwszy. Optymalnie odwierty powinno wykonywać się zaraz po postawieniu fundamentów bądź nawet przed rozpoczynaniem jakiejkolwiek budowy. Dzięki temu teren posesji jest wolny od materiałów budowlanych, które często przeszkadzają w odwiertach. Należy jedynie zapewnić dostęp do energii elektrycznej i bieżącej wody.
Dzięki konsultacjom inżyniera geologa działamy w pełni profesjonalnie i bezpiecznie. Prace wykonujemy na nowoczesnym, sprawdzonym sprzęcie wiertniczym, stosując wysokiej jakości komponenty. Sondy wprowadzane do odwiertów wykonane są z bardzo trwałych materiałów, co gwarantuje dożywotnią pracę urządzeń.

Share This