+48 505 555 777 biuro@twojapompaciepla.pl

Pompy ciepła

Pompy ciepła - ekologia i oszczędność

Podwyżki cen za energię i natężenie degradacji środowiska naturalnego wpływa na coraz większą popularność alternatywnych form pozyskiwania energii. Pompy ciepła to stosunkowo nowy trend w myśl idei energii odnawialnej. Są doskonałym rozwiązaniem na efektywne wykorzystywanie darmowej energii (co łączy się z dużymi oszczędnościami), na niezależność energetyczną oraz oczywiście na ochronę środowiska. Pompy ciepła są urządzeniami wykorzystującymi energetyczne zasoby naturalne, jak ziemia, powietrze i woda. Dzięki ich zastosowaniu przyczyniamy się zmniejszenia zużycia paliw kopalnych i emisji do atmosfery szkodliwego dwutlenku węgla.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła przypomina działaniem odwrotny proces, jaki zachodzi w lodówce. Lodówka odprowadza ciepło ze swojego wnętrza na zewnątrz. Działanie pompy ciepła natomiast osadza się na pobieraniu ciepła z gruntu bądź powietrza i dostarczenie go do pomieszczenia. W celu podwyższenia temperatury para czynnika chłodniczego ulega sprężeniu, tak by odpowiednio ogrzać pomieszczenie i wodę użytkową. Czynnik, który decyduje o poziomie efektywności urządzenia to właśnie odpowiednio przeprowadzany proces sprężania. Pompy naszych producentów posiadają sprężarki charakteryzujące się cichą pracą, brakiem odczuwalnych drgań  i nie wymagają specjalnej konserwacji. Przy tym są również niezwykle trwałe. By wyprodukować energię cieplną, potrzebne jest pompie na przykład ciepło pozyskane z powietrza (pompy ciepła powietrzne). Z jego udziałem następuje proces sprężenia czynnika chłodniczego, który zaczyna wrzeć w niskiej temperaturze. Następnie sprężany gaz jest jednocześnie podgrzewany przy udziale sprężarki. Podgrzany gaz oddaje w skraplaczu ciepło do wody, którą stosuje się do celów grzewczych lub do podgrzewania wody -  ulega podczas tego procesu ponownemu skropleniu. Czynnik chłodniczy, który jest jeszcze pod ciśnieniem, rozpręża się w zaworze rozprężnym i cały proces zaczyna się od początku.

Pompy ciepła najlepszych producentów

Nasz szeroki asortyment obejmuje pompy ciepła dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. Urządzenia te można montować zarówno w nowo wybudowanych budynkach oraz tych, które wymagają modernizacji. Pompy ciepła można używać wraz z instalacją solarną, ogrzewaniem na gaz bądź olej w układzie wielosystemowym. Dzięki tej uniwersalności poszczególnych modeli pomp, można realizować zindywidualizowane pomysły. Pompy mogą także prócz klasycznego przeznaczenia (dostarczanie ciepła jesienią i zimą) oraz podgrzewania wody, spełniać w lecie rolę "klimatyzatora", obniżając temperaturę pomieszczeń. Proponujemy szereg wysokiej jakości urządzeń, zaawansowane technologicznie urządzenia, indywidualnie dopasowane pompy ciepła Alpha-Innotec.

Share This